Argumenty na rzecz systemów ETICS

ETICS pomagają chronić klimat i środowisko.

Ich instalacja bezsprzecznie przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii w budynkach. Biorąc pod uwagę wielkość zasobu budowlanego UE, wynoszącą około 200 milionów budynków, możliwe jest zaoszczędzenie tysięcy ton CO2 w skali roku! To prowadzi z kolei do obniżenia ryzyka całkowitego wyeksploatowania kopalnych źródeł energii i ograniczenia konieczności wykorzystywania energii nuklearnej.

ETICS pomagają zaoszczędzić pieniądze.

Dzięki zastosowaniu ETICS uzyskać można realne obniżenie miesięcznych wydatków ponoszonych na ogrzewanie i chłodzenie. Mieszkańcy mogą więc przeznaczyć większą część swoich zarobków na inne wydatki, emeryci osiągają lepszy poziom życia, a właściciele czerpią korzyści z możliwości zaoferowania lepszych cen najmu atrakcyjnych mieszkań.

ETICS – inwestycja z perspektywą.

ETICS to długoterminowe inwestycje o wymiernej wartości. W miarę jak koszty energii będą się zwiększać, wzrastać będzie także wartość wydajnego energetycznie budownictwa mieszkaniowego.

ETICS pomagają w stworzeniu nowych miejsc pracy.

Zwiększenie tempa termomodernizacji budynków może przyczynić się do powstania setek tysięcy miejsc pracy. Są to stanowiska dla ludzi na każdym poziomie wykształcenia – od pracowników fizycznych, kadry zarządzającej budowami, po projektantów i architektów.

ETICS podnoszą konkurencyjność gospodarczą Europy.

Gospodarka Europy jest w znacznym stopniu uzależniona od importu energii. Rosnące ceny energii będą sporym ciosem dla konkurencyjności Europy. Izolacja cieplna budynków pomaga zredukować całkowitą ilość zużywanej energii. Ponadto, europejskie firmy umocnią swą wiodącą pozycję na międzynarodowych rynkach wydajności energetycznej.

ETICS podnoszą poziom życia.

Zimą we wnętrzu budynku systemy ETICS tworzą ciepłą i przytulną atmosferę, latem zapewniają optymalnie chłodne temperatury. Systemy ETICS przyczyniają się także do wytłumiania dochodzących z zewnątrz dźwięków.

ETICS to estetyka elewacji.

Producenci systemów ETICS oferują szeroki wachlarz produktów, dzieki czemu zrealizować można niemal każdą, architektoniczną fantazję. Stwarzają przy tym możliwość zachowania architektury w dawnym kształcie, a mniej atrakcyjnym budynkom dają szansę wizulanej odnowy i lepszego wpisania się w istniejący styl i krajobraz.